Chorvatsko je ideální dovolenková destinace pro rodiny s malými dětmi

Některé chorvatské dovolenkové destinace se přímo zaměřují na rodiny s malými dětmi. Naleznete zde místa, kam se můžete s malými dětmi vypravit. Každé turistické centrum nabízí dětské parky a hřiště, u kterých jsou kavárny. Zde si můžete posedět a děti se venku dosytosti vyřádí. Rodinné hotely nabízejí celou řadu animačních programů, které jsou určené pro děti různých věkových kategorií.

Na které destinace by se měly rodiny s dětmi zaměřit? Na Istrii je to třeba Medulin, na ostrově Krk je vhodnou volbou Baška, ostrov Rab nabízí středisko Lopar. Chybu neuděláte ani s návštěvou Omiše. Využijte některé zájezdy chorvatsko a užijte si společně rodinnou dovolenou. Ubytování si můžete vybrat třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Náš tip: Na cesty do zahraničí by vám nemělo chybět cestovní pojištění a dobře vybavená lékárnička.

Medulin

Toto rybářské městečko se nachází nedaleko Istrie. Proslavila jej především pláž Bijeca, která je na Istrii nejdelší. Její povrch tvoří převážně písek. Medulin představuje v současné době moderní turistické centrum, které je v oblasti Jadranu hojně navštěvované. Příhodné přírodní podmínky z něj dělají ideální centrum pro rodiny s malými dětmi. Kromě odpočinku a relaxace na pláži si můžete vyrazit na lov langust. Oblíbenou aktivitou je zde i potápění. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu. Na ně zde čeká tandemový seskok nebo vyhlídkový let. Ubytování chorvatsko je zde možné jak v hotelech, tak i v soukromí.

Baška

Toto rodinné letovisko se rozkládá v jihovýchodní části ostrova Krk. Proslavila jej nádherná pláž, kde se střídají oblázky s pískem. Díky své rozvinutosti může Baška svým návštěvníkům nabídnout různé sportovní zážitky. Samozřejmostí jsou i různorodé ubytovací možnosti.

Omiš

Omiš se řadí mezi přístavní městečka. Nalezneme jej nedaleko turistických center Split a Makarská. V dobách dávno minulých představovalo městečko středisko pirátů. Důkazy jejich pobytu zde zůstaly dodnes.