Chorvatsko je ideální dovolenková destinace pro rodiny s malými dětmi

Některé chorvatské dovolenkové destinace se přímo zaměřují na rodiny s malými dětmi. Naleznete zde místa, kam se můžete s malými dětmi vypravit. Každé turistické centrum nabízí dětské parky a hřiště, u kterých jsou kavárny. Zde si můžete posedět a děti se venku dosytosti vyřádí. Rodinné hotely nabízejí celou řadu animačních programů, které jsou určené pro děti různých věkových kategorií.

Na které destinace by se měly rodiny s dětmi zaměřit? Na Istrii je to třeba Medulin, na ostrově Krk je vhodnou volbou Baška, ostrov Rab nabízí středisko Lopar. Chybu neuděláte ani s návštěvou Omiše. Využijte některé zájezdy chorvatsko a užijte si společně rodinnou dovolenou. Ubytování si můžete vybrat třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Medulin

Toto rybářské městečko se nachází nedaleko Istrie. Proslavila jej především pláž Bijeca, která je na Istrii nejdelší. Její povrch tvoří převážně písek. Medulin představuje v současné době moderní turistické centrum, které je v oblasti Jadranu hojně navštěvované. Příhodné přírodní podmínky z něj dělají ideální centrum pro rodiny s malými dětmi. Kromě odpočinku a relaxace na pláži si můžete vyrazit na lov langust. Oblíbenou aktivitou je zde i potápění. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu. Na ně zde čeká tandemový seskok nebo vyhlídkový let. Ubytování chorvatsko je zde možné jak v hotelech, tak i v soukromí.

Baška

Toto rodinné letovisko se rozkládá v jihovýchodní části ostrova Krk. Proslavila jej nádherná pláž, kde se střídají oblázky s pískem. Díky své rozvinutosti může Baška svým návštěvníkům nabídnout různé sportovní zážitky. Samozřejmostí jsou i různorodé ubytovací možnosti.

Omiš

Omiš se řadí mezi přístavní městečka. Nalezneme jej nedaleko turistických center Split a Makarská. V dobách dávno minulých představovalo městečko středisko pirátů. Důkazy jejich pobytu zde zůstaly dodnes.