Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kde se schází celá rodina. Všední dny představují čas večeře, víkendy pak jsou to společné snídaně a obědy. Aby měli u stolu všichni členové dostatek pohodlí, je potřeba věnovat pečlivou pozornost výběru jídelního stolu. Ten by měl nejen dobře sloužit, ale také vytvářet příjemnou atmosféru celé místnosti.

Na co se zaměřit při výběru jídelního stolu?

Samozřejmostí je design, který by měl ladit s celkovou výbavou kuchyně čí jídelny. Základ představuje jeho tvar. Nejčastěji se setkáme se čtvercem nebo obdélníkem. Má-li vaše domácnost menší počet členů, pak je vhodnou volbou čtverec. Je-li vaše rodina početnější, vybírejte mezi obdélníkovými tvary. Kulaté a oválné jídelní stoly jsou vhodnou volbou do větších prostorů.

Svoji roli hraje i materiál, který ovlivní životnost a údržbu stolu.

  • Dřevěné jídelní stoly

Představují neotřelou klasiku. Nejčastěji se jedná o stoly vyrobené z masivu, jsou bytelné a dlouho vydrží. Také údržba není tak náročná. Vybírat bychom měli takové kousky, které jsou vyrobeny z tvrdšího dřeva – smrku, topolu, lípy nebo jedle.

  • Laminátové jídelní stoly

Pokud je stůl kvalitně vyrobený, představuje dokonalou imitaci dřeva. Kromě toho je dostatečně pevný a odolný. Desky se vyrábějí ze směsi připravené z pilin, lepidla a papíru. Ta se formuje díky vysokému tlaku. Na povrchu se pak nachází dýha.

Konstrukce může být ze dřeva, plastu či kovu.

  • Skleněná deska

Mají moderní vzhled, jsou však náročnější na údržbu. Vzhledem k tomu, že sklo je materiál chladný, může být stůl se skleněnou deskou nepříjemný na dotek. Tento druh stolu bývá často kombinován s kovovou konstrukcí.

Kam umístit stůl

Především v panelákovém bytě jsme limitováni prostorem. Než tedy vyrazíme na nákup, je potřeba si řádně promyslet a proměřit prostor, kde bude stůl umístěný.

Inspirace Interiér

Židle jako součást každého interiéru

Židle jakou kousek nábytku představuje výbavu především kuchyně nebo pracovny. Pořizujeme ji však i do dětského a někdy i obývacího pokoje. Neobejdeme se bez ní ani v létě, při posezení na balkonu či terase. Podle čeho vybrat vhodnou židli? Židle představuje designový kousek nábytku. Zdravé sezení a pohodlí si spojujeme především se židlí, která je […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky

Vhodně zvolená postýlka podpoří spánek dítěte

Dětská postýlka představuje základní část každé kojenecké výbavy. Pro ty nejmenší je určená malá postýlka, která vám vydrží zhruba do půl roku. Některé modely vypadají jako kolébky nebo houpací koše. Šikovné jsou postýlky přístavné, které vám umožní velmi snadno sejmout jednu z bočnic. Postýlku tak lehce přistavíte k posteli. Poskytne vám dokonalý přehled o miminku. […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky

Bydlení ve stylu Art Deco

S tímto stylem bydlení se můžeme setkat při návštěvách některých světových památek. Jeho původní domovinou je oblast romantické Francie. Poprvé se objevil po první světové válce. Pokud se vám zalíbí, není problém přenést jej i do své domácnosti. Jak na něj? Podívejte se na některé zajímavé tipy. Základní charakteristika stylu Mezi základní charakteristiky patří geometrické […]

Zobrazit