Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kde se schází celá rodina. Všední dny představují čas večeře, víkendy pak jsou to společné snídaně a obědy. Aby měli u stolu všichni členové dostatek pohodlí, je potřeba věnovat pečlivou pozornost výběru jídelního stolu. Ten by měl nejen dobře sloužit, ale také vytvářet příjemnou atmosféru celé místnosti.

Na co se zaměřit při výběru jídelního stolu?

Samozřejmostí je design, který by měl ladit s celkovou výbavou kuchyně čí jídelny. Základ představuje jeho tvar. Nejčastěji se setkáme se čtvercem nebo obdélníkem. Má-li vaše domácnost menší počet členů, pak je vhodnou volbou čtverec. Je-li vaše rodina početnější, vybírejte mezi obdélníkovými tvary. Kulaté a oválné jídelní stoly jsou vhodnou volbou do větších prostorů.

Svoji roli hraje i materiál, který ovlivní životnost a údržbu stolu.

  • Dřevěné jídelní stoly

Představují neotřelou klasiku. Nejčastěji se jedná o stoly vyrobené z masivu, jsou bytelné a dlouho vydrží. Také údržba není tak náročná. Vybírat bychom měli takové kousky, které jsou vyrobeny z tvrdšího dřeva – smrku, topolu, lípy nebo jedle.

  • Laminátové jídelní stoly

Pokud je stůl kvalitně vyrobený, představuje dokonalou imitaci dřeva. Kromě toho je dostatečně pevný a odolný. Desky se vyrábějí ze směsi připravené z pilin, lepidla a papíru. Ta se formuje díky vysokému tlaku. Na povrchu se pak nachází dýha.

Konstrukce může být ze dřeva, plastu či kovu.

  • Skleněná deska

Mají moderní vzhled, jsou však náročnější na údržbu. Vzhledem k tomu, že sklo je materiál chladný, může být stůl se skleněnou deskou nepříjemný na dotek. Tento druh stolu bývá často kombinován s kovovou konstrukcí.

Kam umístit stůl

Především v panelákovém bytě jsme limitováni prostorem. Než tedy vyrazíme na nákup, je potřeba si řádně promyslet a proměřit prostor, kde bude stůl umístěný.

Tipy & rady

EIT InnoEnergy posiluje svou investicí do společnosti Nesetten potenciál odvětví LNG

Díky inovativním technologiím, které umožňují stavbu lehkých kompozitních kontejnerů, má Nesetten možnost popularizovat využívání zkapalněného bio-LNG a LNG plynu také u soukromých zákazníků a malých firem. Kapitálové zapojení a podpora EIT InnoEnergy umožní společnosti pokračovat v dynamickém růstu.   LNG (zkapalněný zemní plyn) je nízkoemisní palivo vyráběné zkapalněním zemního plynu při teplotě -163 °C. Zatímco […]

Zobrazit
Interiér

Barevný dětský nábytek rozzáří očka každého dítěte

Chcete, aby se vaše ratolest cítila ve svém dětském pokoji co nejlépe? Aby se do něj ráda vracela, trávila zde čas a ráda si zde později zvala své kamarády? Ať už máte doma holčičku nebo kloučka ve věku dvou, třech let, je dobré vyměnit postýlku za postel pro větší děti, potřebovat nebudete ani přebalovací pult. […]

Zobrazit
Inspirace Interiér

Židle jako součást každého interiéru

Židle jakou kousek nábytku představuje výbavu především kuchyně nebo pracovny. Pořizujeme ji však i do dětského a někdy i obývacího pokoje. Neobejdeme se bez ní ani v létě, při posezení na balkonu či terase. Podle čeho vybrat vhodnou židli? Židle představuje designový kousek nábytku. Zdravé sezení a pohodlí si spojujeme především se židlí, která je […]

Zobrazit