Židle jako součást každého interiéru

Židle jakou kousek nábytku představuje výbavu především kuchyně nebo pracovny. Pořizujeme ji však i do dětského a někdy i obývacího pokoje. Neobejdeme se bez ní ani v létě, při posezení na balkonu či terase.

Podle čeho vybrat vhodnou židli?

Židle představuje designový kousek nábytku. Zdravé sezení a pohodlí si spojujeme především se židlí, která je určená k pracovnímu stolu. Pohodlí by však měl poskytovat jakákoli židle. Prioritu představuje vzdálenost sedací plochy od země. Když se na židli posadíme, měla by být chodidla opřená celou plochou o podlahu. Kolen by měla být umístěná do pravého úhlu. Nižší židli lze doplnit podsedákem U židle určené k pracovnímu stolu se dá často výška nastavit dle potřeby. Svoji roli hraje i plocha sedáku. Ta bu nás v žádném případě neměla nikde tlačit.

Velmi důležitou roli hraje i stabilita židle. Pro jídelnu, terasu či balkon je vhodnou volbou robustnější kousek, s vyšší nosností.

A co materiál? Velmi často se jedná o dřevo, tvrzený plast ratan či kov. Nezřídka to může být i kombinace několika různých materiálů. Volit bychom měli podle ostatní výbavy místnosti a jejího stylu. Čalouněné židle by neměly být vyrobeny z levné látky, aby vám vydržely dlouho.

Kuchyňská židle

Vzhledem k tomu, že v kuchyni bývá častěji vlhko a mastno, měli bychom tento fakt zohlednit při výběru materiálu. Měl by to být takový materiál, který se dobře udržuje v čistotě. Vhodnou volbou nejsou kousky opatřené polstrováním. To se hůře čistí. Také židle hodně zdobené se hůře udržují v čistotě.

Židle do obývacího pokoje

Tady si můžeme polstrování dovolit. Potah by měl ladit se sedací soupravou a další výbavou pokoje. Pokud máme v obývacím pokoji dostatek prostoru, můžeme si dovolit židle robustnější. Jestliže nemáme dostatek prostoru, volíme spíše modely menší.

Inspirace

Objevte kvalitní a cenově dostupné dřevěné truhlíky z české dílny

Na našem trhu je spousta truhlíků, přičemž ne všechny se mohou hodit k našemu domu nebo firemní budově. To se vám ale určitě nestane, když si koupíte dřevěné truhlíky. V mnoha provedeních je nabízí zavedený a léty prověřený e-shop Amadea.cz. Jde o českou výrobu, používáno je jen kvalitní masivní dřevo, vše je zpracováno a vyrobeno s láskou ke […]

Zobrazit
Interiér

Barevný dětský nábytek rozzáří očka každého dítěte

Chcete, aby se vaše ratolest cítila ve svém dětském pokoji co nejlépe? Aby se do něj ráda vracela, trávila zde čas a ráda si zde později zvala své kamarády? Ať už máte doma holčičku nebo kloučka ve věku dvou, třech let, je dobré vyměnit postýlku za postel pro větší děti, potřebovat nebudete ani přebalovací pult. […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky Tipy & rady

Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kde se schází celá rodina. Všední dny představují čas večeře, víkendy pak jsou to společné snídaně a obědy. Aby měli u stolu všichni členové dostatek pohodlí, je potřeba věnovat pečlivou pozornost výběru jídelního stolu. Ten by měl nejen dobře sloužit, ale také vytvářet příjemnou atmosféru celé místnosti. Na co se […]

Zobrazit