Vyberte si správné osvětlení do každé místnosti

V každé místnosti naší domácnosti je potřeba jiný druh osvětlení. Vybíráme jej nejen podle využívání dané místnosti, ale také s ohledem na její barevné ladění. Nezanedbatelnou roli hraje i její vybavení. Nemalý podíl má také umístění místnosti podle světových stran. Samozřejmostí je i velikost prosklené plochy a ozdobné záclony.

Osvětlení obývacího pokoje

V obývacím pokoji se, většinou, schází celá rodina, zveme sem své přátele, slouží nám k relaxaci a odpočinku. Podle toho bychom měli volit různé druhy osvětlení. Hlavní roli hraje centrální světlo, které využijeme při posezení s rodinou a přáteli. Chceme-li si třeba číst nebo odpočívat, pak využijeme různé typy lampiček. Mohou to být stojací modely nebo takové, které upevníme na zeď nad sedací soupravu. Stojací lampy mají tu výhodu, že je velmi snadno a rychle přemístíme na potřebné místo.

Příjemnou atmosféru navozuje osvětlení obývací stěny. To bývá velmi často řešeno pomocí LED pásek. Ty jsou vhodnou volbou i za televizi nebo nad sedací soupravu. Máme-li v obývacím pokoji pouze komodu, můžeme na ni umístit lampičku stojací. Vhodné je, dá-li se nastavit i různá intenzita osvětlení.

Osvětlení ložnice

Tady můžeme volit tlumenější světla, která mají regulovatelný stmívač. K večernímu čtení jsou určené lampičky na nočním stolku nebo nad postelí. Samozřejmostí je centrální osvětlení. Uvažovat bychom měli i o osvětlení v šatní skříni. Ženy uvítají lampičku u kosmetického stolku.

Osvětlení určené pro kuchyni a jídelnu

Důležitou roli hraje osvětlení centrální, které by mělo být umístěné nad jídelním stolem. Je-li jídelní stůl umístěný u zdi, může jej osvětlovat i lampička přidělaná na zdi. I kuchyňská pracovní deska si zaslouží jeden druh osvětlení. To vyřeší LED pásky nebo zářivka umístěné nad pracovní deskou.

Inspirace Interiér

Židle jako součást každého interiéru

Židle jakou kousek nábytku představuje výbavu především kuchyně nebo pracovny. Pořizujeme ji však i do dětského a někdy i obývacího pokoje. Neobejdeme se bez ní ani v létě, při posezení na balkonu či terase. Podle čeho vybrat vhodnou židli? Židle představuje designový kousek nábytku. Zdravé sezení a pohodlí si spojujeme především se židlí, která je […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky Tipy & rady

Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kde se schází celá rodina. Všední dny představují čas večeře, víkendy pak jsou to společné snídaně a obědy. Aby měli u stolu všichni členové dostatek pohodlí, je potřeba věnovat pečlivou pozornost výběru jídelního stolu. Ten by měl nejen dobře sloužit, ale také vytvářet příjemnou atmosféru celé místnosti. Na co se […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky

Vhodně zvolená postýlka podpoří spánek dítěte

Dětská postýlka představuje základní část každé kojenecké výbavy. Pro ty nejmenší je určená malá postýlka, která vám vydrží zhruba do půl roku. Některé modely vypadají jako kolébky nebo houpací koše. Šikovné jsou postýlky přístavné, které vám umožní velmi snadno sejmout jednu z bočnic. Postýlku tak lehce přistavíte k posteli. Poskytne vám dokonalý přehled o miminku. […]

Zobrazit