Vyberte si správné osvětlení do každé místnosti

V každé místnosti naší domácnosti je potřeba jiný druh osvětlení. Vybíráme jej nejen podle využívání dané místnosti, ale také s ohledem na její barevné ladění. Nezanedbatelnou roli hraje i její vybavení. Nemalý podíl má také umístění místnosti podle světových stran. Samozřejmostí je i velikost prosklené plochy a ozdobné záclony.

Osvětlení obývacího pokoje

V obývacím pokoji se, většinou, schází celá rodina, zveme sem své přátele, slouží nám k relaxaci a odpočinku. Podle toho bychom měli volit různé druhy osvětlení. Hlavní roli hraje centrální světlo, které využijeme při posezení s rodinou a přáteli. Chceme-li si třeba číst nebo odpočívat, pak využijeme různé typy lampiček. Mohou to být stojací modely nebo takové, které upevníme na zeď nad sedací soupravu. Stojací lampy mají tu výhodu, že je velmi snadno a rychle přemístíme na potřebné místo.

Příjemnou atmosféru navozuje osvětlení obývací stěny. To bývá velmi často řešeno pomocí LED pásek. Ty jsou vhodnou volbou i za televizi nebo nad sedací soupravu. Máme-li v obývacím pokoji pouze komodu, můžeme na ni umístit lampičku stojací. Vhodné je, dá-li se nastavit i různá intenzita osvětlení.

Osvětlení ložnice

Tady můžeme volit tlumenější světla, která mají regulovatelný stmívač. K večernímu čtení jsou určené lampičky na nočním stolku nebo nad postelí. Samozřejmostí je centrální osvětlení. Uvažovat bychom měli i o osvětlení v šatní skříni. Ženy uvítají lampičku u kosmetického stolku.

Náš tip: Pokud budete vyrábět vánoční přání, inspirujte se na www.prani-pranicka.cz, určitě si zde vyberete a získáte inspiraci.

Osvětlení určené pro kuchyni a jídelnu

Důležitou roli hraje osvětlení centrální, které by mělo být umístěné nad jídelním stolem. Je-li jídelní stůl umístěný u zdi, může jej osvětlovat i lampička přidělaná na zdi. I kuchyňská pracovní deska si zaslouží jeden druh osvětlení. To vyřeší LED pásky nebo zářivka umístěné nad pracovní deskou.

Inspirace

Objevte kvalitní a cenově dostupné dřevěné truhlíky z české dílny

Na našem trhu je spousta truhlíků, přičemž ne všechny se mohou hodit k našemu domu nebo firemní budově. To se vám ale určitě nestane, když si koupíte dřevěné truhlíky. V mnoha provedeních je nabízí zavedený a léty prověřený e-shop Amadea.cz. Jde o českou výrobu, používáno je jen kvalitní masivní dřevo, vše je zpracováno a vyrobeno s láskou ke […]

Zobrazit
Tipy & rady

EIT InnoEnergy posiluje svou investicí do společnosti Nesetten potenciál odvětví LNG

Díky inovativním technologiím, které umožňují stavbu lehkých kompozitních kontejnerů, má Nesetten možnost popularizovat využívání zkapalněného bio-LNG a LNG plynu také u soukromých zákazníků a malých firem. Kapitálové zapojení a podpora EIT InnoEnergy umožní společnosti pokračovat v dynamickém růstu.   LNG (zkapalněný zemní plyn) je nízkoemisní palivo vyráběné zkapalněním zemního plynu při teplotě -163 °C. Zatímco […]

Zobrazit
Interiér

Barevný dětský nábytek rozzáří očka každého dítěte

Chcete, aby se vaše ratolest cítila ve svém dětském pokoji co nejlépe? Aby se do něj ráda vracela, trávila zde čas a ráda si zde později zvala své kamarády? Ať už máte doma holčičku nebo kloučka ve věku dvou, třech let, je dobré vyměnit postýlku za postel pro větší děti, potřebovat nebudete ani přebalovací pult. […]

Zobrazit