Vyberte si kvalitní pracovní stůl

Pracujete-li v kanceláři, pak jistě potřebujete kvalitní kancelářský stůl. Je potřeba vybírat takový, u kterého se vám bude dobře sedět a který vám nepřivodí žádné zdravotní komplikace.

Výběr kancelářského stolu není radno podcenit

Při výběru kancelářského stolu hraje důležitou roli jeho tvar. Ten ovlivní i velikost místa, kam se chystáte stůl umístit. Máte pro něj místo pod oknem, u stěny nebo v rohu místnosti? Bude stát samostatně nebo bude tvořit součást nějaké kancelářské sestavy? To vše má vliv na výběr vhodného tvaru stolu. Vybírat můžete varianty klasické – rovné nebo zaoblené. Místo šetří varianta rohová. Jestliže potřebujete dostatek pracovního místa, může být dobrou volbou stůl ve tvaru písmene L. Bude – li na stole umístěný počítač, pak je vhodnou volbou takový typ stolu, který poskytuje dostatek místa i pro klávesnici a myš. Dobrou volbou může být stůl s výsuvnou deskou. Potřebujete mít po ruce tiskárnu? Pak volte takový model, který již má pro ni připravenou polici. Ta bývá umístěná na boku stolu. Na stole by také mělo být místo pro stojánek na tužky a papíry, na které si budete moci psát poznámky.

Tipy pro vás

Pracujete-li většinu času u kancelářského stolu, pak je ideální takový model, který má výškově nastavitelné nohy. Během práce je totiž dobré měnit pozice. Jen tak zabráníte bolesti a ztuhlosti zad a šíje. Takto upravitelné stoly navíc podporují lepší krevní oběh, lépe se vám bude dýchat.

Náš tip: Pokud nepracujete v kanceláři, ale ve zdravotnictví, bude pro vás důležitější vědět, kde sehnat kvalitní zdravotní oblečení. Navštivte web infinitemedstyle.com a budete mít na výběr nejen spoustu zajímavých sad oblečení pro zdravotníky, ale i zdravotnické obuvi.

I na materiálu záleží

Na výběr máte stoly vyrobené z různých druhů materiálů. Nejčastěji se jedná o masiv – dub, buk, borovice nebo smrk. Dřevo je materiál velmi příjemný. Navíc má dlouhou životnost. Kromě masivu to může být také laminovaná dřevotříska. Oba materiály jsou pevné a dobře se udržují. Jak lamino, tak i masiv se vyrábějí v různých dekorech. Lamino má menší stabilitu a nižší nosnost, masiv je pevnější a stabilnější.

Inspirace Interiér

Židle jako součást každého interiéru

Židle jakou kousek nábytku představuje výbavu především kuchyně nebo pracovny. Pořizujeme ji však i do dětského a někdy i obývacího pokoje. Neobejdeme se bez ní ani v létě, při posezení na balkonu či terase. Podle čeho vybrat vhodnou židli? Židle představuje designový kousek nábytku. Zdravé sezení a pohodlí si spojujeme především se židlí, která je […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky Tipy & rady

Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kde se schází celá rodina. Všední dny představují čas večeře, víkendy pak jsou to společné snídaně a obědy. Aby měli u stolu všichni členové dostatek pohodlí, je potřeba věnovat pečlivou pozornost výběru jídelního stolu. Ten by měl nejen dobře sloužit, ale také vytvářet příjemnou atmosféru celé místnosti. Na co se […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky

Vhodně zvolená postýlka podpoří spánek dítěte

Dětská postýlka představuje základní část každé kojenecké výbavy. Pro ty nejmenší je určená malá postýlka, která vám vydrží zhruba do půl roku. Některé modely vypadají jako kolébky nebo houpací koše. Šikovné jsou postýlky přístavné, které vám umožní velmi snadno sejmout jednu z bočnic. Postýlku tak lehce přistavíte k posteli. Poskytne vám dokonalý přehled o miminku. […]

Zobrazit