Vyberte si kvalitní pracovní stůl

Pracujete-li v kanceláři, pak jistě potřebujete kvalitní kancelářský stůl. Je potřeba vybírat takový, u kterého se vám bude dobře sedět a který vám nepřivodí žádné zdravotní komplikace.

Výběr kancelářského stolu není radno podcenit

Při výběru kancelářského stolu hraje důležitou roli jeho tvar. Ten ovlivní i velikost místa, kam se chystáte stůl umístit. Máte pro něj místo pod oknem, u stěny nebo v rohu místnosti? Bude stát samostatně nebo bude tvořit součást nějaké kancelářské sestavy? To vše má vliv na výběr vhodného tvaru stolu. Vybírat můžete varianty klasické – rovné nebo zaoblené. Místo šetří varianta rohová. Jestliže potřebujete dostatek pracovního místa, může být dobrou volbou stůl ve tvaru písmene L. Bude – li na stole umístěný počítač, pak je vhodnou volbou takový typ stolu, který poskytuje dostatek místa i pro klávesnici a myš. Dobrou volbou může být stůl s výsuvnou deskou. Potřebujete mít po ruce tiskárnu? Pak volte takový model, který již má pro ni připravenou polici. Ta bývá umístěná na boku stolu. Na stole by také mělo být místo pro stojánek na tužky a papíry, na které si budete moci psát poznámky.

Tipy pro vás

Pracujete-li většinu času u kancelářského stolu, pak je ideální takový model, který má výškově nastavitelné nohy. Během práce je totiž dobré měnit pozice. Jen tak zabráníte bolesti a ztuhlosti zad a šíje. Takto upravitelné stoly navíc podporují lepší krevní oběh, lépe se vám bude dýchat.

Náš tip: Pokud nepracujete v kanceláři, ale ve zdravotnictví, bude pro vás důležitější vědět, kde sehnat kvalitní zdravotní oblečení. Navštivte web infinitemedstyle.com a budete mít na výběr nejen spoustu zajímavých sad oblečení pro zdravotníky, ale i zdravotnické obuvi.

I na materiálu záleží

Na výběr máte stoly vyrobené z různých druhů materiálů. Nejčastěji se jedná o masiv – dub, buk, borovice nebo smrk. Dřevo je materiál velmi příjemný. Navíc má dlouhou životnost. Kromě masivu to může být také laminovaná dřevotříska. Oba materiály jsou pevné a dobře se udržují. Jak lamino, tak i masiv se vyrábějí v různých dekorech. Lamino má menší stabilitu a nižší nosnost, masiv je pevnější a stabilnější.

Inspirace

Objevte kvalitní a cenově dostupné dřevěné truhlíky z české dílny

Na našem trhu je spousta truhlíků, přičemž ne všechny se mohou hodit k našemu domu nebo firemní budově. To se vám ale určitě nestane, když si koupíte dřevěné truhlíky. V mnoha provedeních je nabízí zavedený a léty prověřený e-shop Amadea.cz. Jde o českou výrobu, používáno je jen kvalitní masivní dřevo, vše je zpracováno a vyrobeno s láskou ke […]

Zobrazit
Tipy & rady

EIT InnoEnergy posiluje svou investicí do společnosti Nesetten potenciál odvětví LNG

Díky inovativním technologiím, které umožňují stavbu lehkých kompozitních kontejnerů, má Nesetten možnost popularizovat využívání zkapalněného bio-LNG a LNG plynu také u soukromých zákazníků a malých firem. Kapitálové zapojení a podpora EIT InnoEnergy umožní společnosti pokračovat v dynamickém růstu.   LNG (zkapalněný zemní plyn) je nízkoemisní palivo vyráběné zkapalněním zemního plynu při teplotě -163 °C. Zatímco […]

Zobrazit
Interiér

Barevný dětský nábytek rozzáří očka každého dítěte

Chcete, aby se vaše ratolest cítila ve svém dětském pokoji co nejlépe? Aby se do něj ráda vracela, trávila zde čas a ráda si zde později zvala své kamarády? Ať už máte doma holčičku nebo kloučka ve věku dvou, třech let, je dobré vyměnit postýlku za postel pro větší děti, potřebovat nebudete ani přebalovací pult. […]

Zobrazit