Bydlení ve stylu Art Deco

S tímto stylem bydlení se můžeme setkat při návštěvách některých světových památek. Jeho původní domovinou je oblast romantické Francie. Poprvé se objevil po první světové válce. Pokud se vám zalíbí, není problém přenést jej i do své domácnosti. Jak na něj? Podívejte se na některé zajímavé tipy.

Základní charakteristika stylu

Mezi základní charakteristiky patří geometrické tvary, přímé a hladké linie a barevná bohatost. Styl Art Deco je odrazem luxusu a sofistikovanosti. Velmi často se u něj setkáme s prvky metalického charakteru. Mezi takové se řadí ocel či zlato. Výjimku však nepředstavují ani povrchy z kamene nebo jeho napodobenin.

Geometrické tvary mohou představovat bytové doplňky ve formě váz, zrcadel nebo konferenčních stolků. Postačí do místnosti přidat jeden nebo dva zajímavé a originální kousky. Pokud se rozhodnete pro nábytek, volte takový, který bude oslňovat vysokým leskem. Mohou to být třeba skleněné vitríny nebo skříně zdobené bohatou vitráží.

Co se barev týká, prim hraje sytost barevných tónů. Z barev je to především kobaltová, modrá, tmavě fialová nebo smaragdová. Kontrast pak vytvoří třeba kombinace s šedou nebo černou barvou. Ty navozují elegantní atmosféru.

Z materiálů představují důležité prvky mramor, žula, drahé kovy nebo leštěné dřevo. Ty představují bohatství a luxus. Vzhledem k tomu, že jsou však cenově ve vyšší kategorii, lze je nahradit materiály podobného vzhledu.

Art Deco je styl, který miluje dramatické umění. Nabízí prostor pro vaši realizaci. Vznešený styl podtrhnete nějakým zajímavým uměleckým dílem. Může to být originální obraz nebo třeba socha. Milujete-li květiny, pak použijte ozdobný a zajímavý květináč. V žádném případě se nedržte minimalismu.

Nábytek je charakteristický lakovaným dřevem a sedací soupravy jsou z kůže. Často však dochází ke kombinaci materiálů i barev.

Inspirace Interiér

Židle jako součást každého interiéru

Židle jakou kousek nábytku představuje výbavu především kuchyně nebo pracovny. Pořizujeme ji však i do dětského a někdy i obývacího pokoje. Neobejdeme se bez ní ani v létě, při posezení na balkonu či terase. Podle čeho vybrat vhodnou židli? Židle představuje designový kousek nábytku. Zdravé sezení a pohodlí si spojujeme především se židlí, která je […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky Tipy & rady

Jídelní stůl jako dominanta kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kde se schází celá rodina. Všední dny představují čas večeře, víkendy pak jsou to společné snídaně a obědy. Aby měli u stolu všichni členové dostatek pohodlí, je potřeba věnovat pečlivou pozornost výběru jídelního stolu. Ten by měl nejen dobře sloužit, ale také vytvářet příjemnou atmosféru celé místnosti. Na co se […]

Zobrazit
Inspirace Interiér Novinky

Vhodně zvolená postýlka podpoří spánek dítěte

Dětská postýlka představuje základní část každé kojenecké výbavy. Pro ty nejmenší je určená malá postýlka, která vám vydrží zhruba do půl roku. Některé modely vypadají jako kolébky nebo houpací koše. Šikovné jsou postýlky přístavné, které vám umožní velmi snadno sejmout jednu z bočnic. Postýlku tak lehce přistavíte k posteli. Poskytne vám dokonalý přehled o miminku. […]

Zobrazit